Asset Publisher Asset Publisher

Wspólne działania policji i straży leśnej

Straż Leśna i Policja Jeleniogórska wspólnie patrolują lasy aby uchronić je przed wjazdem motocykli crossowych i quadów

Wspólne działania policji i straży leśnej przeciwko nielegalnym rajdom kierowców quadów i motocykli crossowych.

 
 

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Karkonoskiego Parku Narodowego, Straży Leśnej Nadleśnictwa Kowary, Szklarskiej Poręby, Jawora , Złotoryi, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy.

W miniony weekend br. jeleniogórscy policjanci wspólnie z w/wymienionymi strażami  prowadzili w różnych miejscach powiatu jeleniogórskiego działania, których celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach i górskich szlakach. Motocykliści i osoby jeżdżące quadami  poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnej szkody przyrodniczej. Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł. W trakcie weekendowych działań zatrzymano i ukarano mandatami po 500 zł 4  kierujących , w tym 3 crossami i 1 quadem.

Policjanci zapowiadają jednak, że w kolejnych przypadkach zatrzymań takich osób będą kierować wnioski o ukaranie do Sądu.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy. 

http://www.jelenia-gora.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/wspolne_dzialania_policji_i_strazy_lesnej_przeciwko_nielegalnym_rajdom_kierowcow_quadow_i_motocykli_crossowych__2

Zdjęcia i artykuł dzięki uprzejmości Policji Jeleniogórskiej